Опубликовано: 26.03.2018 13:03:45

Друг, з яким цікаво, який поряд, коли для тебе це дуже важливо: хоч вдень, хоч опівночі. Від нього не просто можна отримати пораду, або відповідь на будь-яке запитання, ти сам  зможеш знайти вихід із складної ситуації завдяки історіям, яких він знає безліч і розповість тобі. Для мене з дитинства таким  другом були книжки.

Знайти нових друзів у світі книг і серед людей, які теж люблять читати, кожен зможе 14-15 квітня у Маріуполі. Бо саме в цей час у цьому місті  вперше відбудеться Міжнародний фестиваль «Маріупольська книжкова толока». Тут можна буде придбати книги, поспілкуватися з відомими письменниками й письменницями, взяти участь в актуальних тематичних дискусіях, переглянути фільми тощо. На нйменших відвідувачів і відвідувачок чекатиме дитячий простір «Книголісся».

Організатори заходу:  "Центр мистецтв "Арт-Простір" у партнерстві з Маріупольською міською радою, Маріупольським державним університетом, Маріупольською спілкою молоді, мережею бібліотек Маріуполя, Запорізькою обласною універсальною науковою бібліотекою, ініціативною групою «Місто щасливих людей» під час прес-конференції, присвяченій «Толоці» розповіли наступне:

«На Фестивалі ми хочемо говорити про можливості, які можуть бути в Маріуполі. Сюди приїдуть не лише письменники, але й представники тих інституцій, які опікуються розвитком книгоіндустрії. Зокрема, Український інститут книги буде проводити важливу дискусію – «Маріуполь: від книжки до розвитку». Будемо говорити багато про місто – як героя літературного, як середовище, де живуть люди, як місто туристичне. До фестивалю долучаться урбаністи з Києва, Харкова, Львова і Запоріжжя. Окрім книжок, у нас будуть майстер-класи для дорослих і дітей, кіно, мультфільми та музично-поетичні дійства», – зазначила програмна директорка Толоки Олена Заставна.

Свою участь у Фестивалі вже підтвердили відомі видавництва – «ВІВАТ», «Люта справа», «Видавництво Старого Лева», «Герда», «Клуб сімейного дозвілля», «Дике поле», «Смолоскип», «Навчальна книга «Богдан», «Час майстрів» та інші.

На Маріупольській книжковій толоці побуває близько ста митців, серед яких – Любко Дереш, Олександр Ірванець, Олексій Чупа, Юрко Іздрик, Анастасія Левкова, Галина Вдовиченко, Остап Дроздов, Дара Корній, Ольга Верменич, Артем Полежака, Роман Коляда, Вікторія Амеліна, Олена Ольшанська, Євгенія Чуприна та ін.

«Щоб місто розвивалося – потрібні конкретні дії. Фестиваль – ідеальна для цього платформа. Наше завдання полягає в тому, щоб змінити сприйняття Маріуполя іншими людьми, щоб місто сприймалося не як промислове, а як культурне, і щоб сюди хотілося приїхати ще. Нам дуже приємно, що це розуміє і міська влада, й інші наші партнери», – наголосив директор Фестивалю Ігор Гармаш. – Ті студенти й громадські активісти, які минулого року побували волонтерами на Запорізькій книжковій толоці й отримали досвід проведення фестивалю, цього року вже працюють над організацією та проведенням фестивалю в Маріуполі. Ми радо запрошуємо до співпраці громадськість Маріуполя – активістів, менеджерів, бізнес. Фестиваль має розвивався так, як його бачить маріупольська громада».

Маріупольський державний університет радо підтримав пропозицію партнерства як у проведенні Запорізької, так і Маріупольської книжкової толоки. «Наші студенти приїхали із величезною кількістю вражень. Уже сьогодні вони включаються в організацію різноманітних заходів і, безперечно, будуть волонтерами на самому Фестивалі. Для нас це вагомий досвід», – зауважила помічниця проректора з науково-педагогічної роботи (міжнародні зв’язки) з виховної роботи Маріупольського державного університету Христина Ткаченко.

«Усі ми разом робимо важливу справу, – переконаний працівник департаменту культурно-громадського розвитку Дмитро Пронін. – На жаль, сьогодні люди забувають про книги. Головна літературна подія року відбувається в Маріуполі. Дуже хочеться, щоб фест став щорічним».

Про книжкову толоку розповіли Лариса Бондаренко, Богдана Стельмах