Марина Порошенко: Тарас Шевченко – символ української нації

12.03.2017 14:22:42

«Тарас Шевченко – великий українець, який мріяв бачити Україну вільною землею вільних людей», – Марина Порошенко в рамках робочого візиту в Канів з нагоди Шевченківських днів

10 березня Дружина Президента України Марина Порошенка з робочою поїздкою відвідала м. Канів Черкаської області, де разом з дітьми учасників антитерористичної операції заповнила сторінки загальнонаціонального проекту «Книга Миру».

Також у рамках відзначення Шевченківських днів дружина Глави держави взяла участь у літературно-музичному епілозі, підготовленого учнями Канівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 4.

Разом із керівництвом регіону та місцевою владою Марина Порошенко вшанувала пам’ять Великого Кобзаря, поклала квіти до могили Тараса Шевченка на Чернечій горі та оглянула експозицію Шевченківського національного заповідника.

Черкащина стала десятим регіоном України, діти якого залишили свої сімейні фотографії та побажання про мирне життя в Україні в «Книзі Миру». Презентуючи проект, пані Марина наголосила, що «мир на рідній землі – це те, про що сьогодні мріють українці. А особливо діти, чиї батьки відстоюють територіальну цілісність України в зоні антитерористичної операції. Адже кожен із них хоче, щоб уся родина була разом. Тому ця Книга є своєрідною дитячою молитвою за мир в Україні».

Відкриваючи літературно-музичний епілог у школі, Дружина Президента зауважила, що «ім’я Тараса Шевченка відоме в усьому світі як символ української нації. А для нас він – великий українець, який жив з Україною в серці і для України, мріяв бачити її вільною землею вільних людей».

Марина Порошенко зазначила: «Ми глибоко вдячні Великому Кобзарю за те, що його ідеї та думки сформували свідому європейську націю, де «в своїй хаті – своя правда, і сила, і воля». Його творчість живе серед нас і актуальна в усі часи. Вона додає впевненості у боротьбі з прихованими і відвертими ворогами. Слово Шевченка звучало і під час Революції Гідності. Звучить воно і в часи російської агресії на Сході України і в Криму».

Звертаючись до дітей, пані Порошенко  закликала пам’ятати заповіт Великого поета– бути єдиною дружньою родиною. А також – побажала школярам любити Україну так, як її любив Тарас Шевченко.

Окрім того, у ході візиту Марина Порошенко поспілкувалася з вчителями та учнями інклюзивного класу, обговоривши аспекти навчання в інклюзивному освітньому середовищі та ефективного супроводу дітей з особливими освітніми потребами. Дружина Глави держави подарувала школі методичну  й довідкову літературу з розвитку інклюзивної освіти, яка допоможе на рівні повсякденної практики вдосконалити навчальний процес для «особливих» дітей.