Дорога до джерела

20.07.2018 15:19:30

“П’ю чудову, загадкову, невичерпну п’ю свят-воду.
П’ю я воду-насолоду — кришталеву Божу мову.
Боже слово — це подія. І оре воно, і сіє,
І вирощує, й збирає, і ніколи не вмирає.”  — так свого часу написав про власну  дорогу до животворного джерела віри поет, журналіст з міста Авдіївки Валентин Юрченко.

Сонячного червневого дня у місті Волноваха на Донеччині прокладено нову стежину до джерела віри, надії й любові — тут урочисто відкрито новий храм — церкву на честь Благовіщення Пресвятої Богородиці.

Цей, перший у Волновасі  храм Української греко-католицької церкви,  діятиме  у старій частині міста, ліворуч залізничного мосту.

На освячення нової споруди прибули священники з багатьох міст України: Івано-Франківська, Дніпра, Стрия, Маріуполя.

Отець Василь Пантелюк, канцлер Донецького екзархату УГКЦ,  довгий час служив у Донецьку, зараз настоятель храму Святого Миколая Чудотворця у місті Дніпрі, разом з вірянами молиться за мир і благополуччя України. Звертаючись до присутніх на урочистостостях Отець Василь наголосив, що джерелом наших успіхів, перемог, добробуту, радості є наша віра, спільна молитва у Божому храмі.

Урочисте Богослужіння очолив синкел соціального служіння Івано-Франківської архиєпархії та директор БФ «Карітас-Івано-Франківськ» митрофорний протоієрей Володимир Чорній. У співслужінні з численним духовенством Володимир поблагословив святиню та звершив у ній першу Божественну Літургію. Івано-Франківська архиєпархія доклала значних зусиль, щоб на Волноваській землі постав цей храм.

Парох парафії Благовіщення Пресвятої Богородиці УГКЦ у місті Волноваха отець Ярослав об’єднав довкола ідеї спорудження цього храму багатьох людей з усієї України та місцеву адміністрацію. Родом отець Ярослав зі Львівщини, на Сході  служить вже понад 20 років, впевнений, що сюди покликав його Господь, значить саме тут він нестиме Слово Боже людям, і переконався, що є велика потреба у духовному просвітництві місцевих мирян.

Лариса Бондаренко