Іллєнко: Недопущення «Свободи» до парламенту — це проект Кремля

01.11.2014 22:14:41

Партія «Свобода» не пройшла до парламенту по партійних списках, вона зупинилася на відзначці 4,71% (прохідний бар’єр — 5%). На мітингу перед ЦВК народний депутат Андрій Іллєнко заявив, що недопущення «Свободи» до парламенту — це проект Кремля. Сам Іллєнко став депутатом на своєму мажоритарному окрузі в Києві, на якому він виграв на попередніх виборах у Гереги. На цих виборах серйозних суперників у нього на окрузі не було. Всього в Раду пройшли за словами Іллєнка 7 депутатів від «Свободи» (по даних ЦВК — 6). Повністю програли «свободівці» на мажоритарних округах у Львівській області, зокрема Ірина Фаріон, Ірина Сех, Андрій Тягнибок (брат Олега) та інші. Причину такого програшу дехто бачить в діяльності Ірини Сех на посаді губернатора Львівської області, дехто — в діях екс-генпрокурора Махніцького,  дехто — в скандальних статтях львівського «Експресу», дехто — в кадрових помилках в партії, дехто — в тому, що «Свобода» взагалі пішла у владу, зайнявши багато владних крісел і нічим добрим там не відзначившись.

Іллєнко заявив, що цей парламент проіснує рік-два, а потім у Раді їх буде не 7, а 77 депутатів (якщо в десять раз більше, то, виходячи з даних ЦВК, — 66?). Хоча як саме вони будуть відмиватися від своїх помилок — він не пояснив.

Олег Тягнибок закликав не здаватися і боротися за мандати. Він також вважає, що «Свободу» не допустив в Раду Кремль і «ділки» в Україні. Тягнибок хоче вимагати перерахування голосів виборців.