З тюрми української в заручники «ДНР/ЛНР»

28.02.2020 09:31:39

Бойовики терористичної «ДНР» примусово утримують своїх поплічників у заручниках (…а ті ж сподівалися, що Росія їх не забуде…)

В результаті останнього обміну українських заручників на бойовиків так званих «ДНР/ЛНР» були звільнені 123 фігуранти кримінальних проваджень про державну зраду, шпигунство та військові злочини в Україні.

Однак, після «переїзду» до тимчасово окупованого Донецька обміняні бойовики так званих «ДНР/ЛНР» та їх поплічники отримали новий статус – вони самі стали заручниками. Про це 13 лютого 2020 року розказала російській електронній газеті «Фонтанка.ру» (https://www.fontanka.ru/2020/02/12/109/) одна із теперішніх заручниць ДНР 32-річна Дар’я Мастікашева, яка  провела під арештом в Україні два з половиною роки і потрапила до українського списку на обмін. 29 грудня 2019 року  вона вийшла із СІЗО і разом з іншими учасниками незаконних воєнізованих формувань поїхала у Донецьк.

Але там, у кращих традиціях сталінського НКВС, бойовики відправили своїх звільнених однодумців у фільтраційний табір – «Республіканський центр профпатології и реабілітації», розташований поруч із туберкульозним диспансером, де їх тримають під охороною…

Як обіцяло «МДБ ДНР», після нетривалого карантину їх відпустять, але реальність виявилась зовсім іншою.

За словами Мастікашевої, терапевтичне відділення на другому поверсі «Республіканського центру» нові поселенці «перепрофілювали» у країну «вічного свята».

«Постійне пияцтво і навіть дещо гірше, секс, гульба – усього надміру» – говорить Дар’я. – у цій будівлі ще знаходяться пости «комендатури» і «міліції». Я скаржилась, але місцева «влада» усе ігнорувала!».

Воля виявилася умовною. Виходити у місто поплічникам так званих «ДНР/ЛНР» дозволяють суворо за розкладом.  До «порушників режиму» застосовують заходи дисциплінарного впливу. «Карантин» постійно продовжується адміністрацією центру. Основний привід – «схильність до гепатиту С», незалежно від аналізів.

До екс-полонених приходили гості, яких Мастікашева визначила як учасників так званого «Міністерства державної безпеки ДНР». «МДБ» запропонувало їй співробітничати, однак остання відмовилася, просила відпустити. На що отримала відповідь: «Вы, свободный человек, но покинуть территорию не можете!».

10 лютого Мастікашева зібрала свої пожитки і приїхала на КПП «Успінка» на російському кордоні. ЇЇ одразу затримали та наказали з’явитися до «МДБ». При цьому Мастікашева мала вид на проживання у РФ та жила громадянським шлюбом з колишнім начальником служби безпеки Бориса Березовського, політтехнологом Сергієм Соколовим.

Відомо, що Мастікашева звинувачувалась в Україні в тому, що разом із Соколовим вона планували інсценування терактів у Росії за участі громадян України. Мета терактів – дискредитація офіційного Києва. Як політтехнолог Соколов прославився продажем російським державним та навколо державним ЗМІ фейкового інтерв’ю – про малайзійський «Боїнг», нібито збитий українським Су-25 (героя ролика озвучував сам Соколов, з надітою на голову каструлею для зміни голосу) та про вбивство екс-депутата Держдуми Воронєнкова «по указке СБУ».

Зараз у Донецьку перебуває 63 обміняних учасника т.зв. «ДНР» (інших відправили в Луганськ), майже усі вони є громадянами України. Більшість учасників обмінну повторюють судьбу Дар’ї Мастикашевої, повідомляє «Фонтанка.ру». Вони застрягли в «ДНР/ЛНР» і єдине, чого вони тепер бажають – це швидше вернутись на вільну Україну, навіть у тому ж статусі підсудних.

Радий би повернутися в Україну, але не може 31-річний Сергій Долженков, по прозвиську «Капітан Какао». Він працював у одеській міліції, весною 2014 року примкнув до «Антимайдану». Був арештований за організацію безладів у Одесі. У так званій «Новоросії» Долженков тоже не хоче залишатися, але «МДБ» його не відпускає.

Показова також доля бразильського найманця Рафаеля Лусваргі. Він воював за незаконну «ДНР», був арештований у Києві, повернувся на тимчасово окуповану територію України по обмінних списках і наприкінці лютого 2020 року безслідно зник.

Серед знайомих бойовика у соціальних мережах так званої «Новоросії» активно поширюється інформація про затримання бразильця «республіканською контррозвідкою», бо тепер він став «неблагонадійним»…

Усі ці факти свідчать про одне – наймити російських спецслужб та закордонні авантюристи, які приїхали в Україну мародерствувати, грабувати і вбивати, вже не потрібні своїм «хазяям», їх просто утилізують….

Анатолій Бурий