Дівоча збірна України U-16 здобула першу перемогу на Великодньому Кубку у Празі

13.04.2017 17:45:40

Дівоча кадетська збірна України U-16 вдало стартувала на Великодньому Кубку (Easter EuroCup-2017) у столиці Чехії, Празі. У першому матчі турніру підопічні Валерія Жартуна переконливо перемогли угорський «Дебрецен» 76:47. Наступну гру українки зіграють 14 квітня зі словацьким «Брунталом».

Валерій Жартун, головний тренер жіночої збірної України U-16:

— Дуже добре зіграли. Задоволений і результатом, і змістом гри. Зізнаюся, навіть не очікував такого старту. Зазвичай перша гра на турнірі несе певне емоційне хвилювання, а тут команда діяла розкуто і впевнено з самого початку. Побудували гру від захисту, усе, про що домовлялися, що тренували, втілили на паркеті – вдавалися переходи від захисту до нападу, дівчата добре комбінували. Зробили ривок у першій чверті і цим деморалізували Дебрецен. Вони вже потім опустили руки.

Easter EuroCup-2017

13 квітня

м. Прага, Чехія

Дівоча збірна України (U-16) – Дебрецен KA-DSI (Угорщина) 76:47 (44:23, 32:24)

Збірна України: Космач 17, Кіба 14+7пдб, Будьонна 10, Ростоцька 8+11пдб, Дубнюк 7, Таргонська 4+3 перехопл., Попова 3+3рп, Корольова 3, Процікевич 3, Кушнір 2, Топчій 2.

Головний тренер команди Валерій Жартун напередодні розповів про ці змагання і яку мету на них поставлено збірній:

— Під час головних релігійних свят, на Різдво, Великдень і Трійцю, у Празі проводять такі баскетбольні турніри. Вихідні дні, усі відпочивають, і це скоріше великий баскетбольний фестиваль в усіх вікових групах, починаючи з 2007-го по 1999 рік народження. Окремо по кожній віковій групі проводяться змагання. Ми заявилися в 2000-й рік народження, на рік старший, ніж ми (в українській команді грають дівчатка 2001 та 2002 років народження – Ред.). Спеціально гратимемо з на рік старшими. У нас у суперниках команди зі Словаччини, Угорщини, і три команди з Чехії. Шість команд, п’ять ігор протягом чотирьох днів. Збірна готувалася протягом п’яти днів на навчально-тренувальних зборах у Міжнародній Тенісній Академії у Пущі Водиці.

— Це не збірна, а клубна команда?
— Так, цей фестиваль клубний. Ми спеціально заявлялися на змагання з командами, де грають на рік старші дівчата, щоб було важче. У нас завдання зараз провести відбір до збірної, перевірити усіх цих дітей, щоб повноцінно починати навчально-тренувальні збори для підготовки до чемпіонату Європи U-16 не з відбору, а вже конкретно з тими гравцями, яких ми готуватимемо на чемпіонат Європи. Тому ми цей турнір використовуємо у першу чергу для відбору тих гравців, яких ми плануємо залучити на підготовку.

— На підготовку до Чемпіонату Європи?
— Так, щоб потім не викликати на збори 24 гравці і починати готуватися. Проект U-15 спеціально для того і зроблений, щоб був повноцінний відбір. Ось ми були у Білорусі на турнірі, тепер у Празі. Переглянемо повністю усіх дітей і вирішемо, у якому складі команда готуватиметься влітку на чемпіонат Європи. Завдання цього турніру – зформувати склад з 14 гравців, який готуватиметься до Чемпіонату Європи.

Склад дівочої збірної країни (U-16) на турнір у Чехії

1.Владислава Кіба, ОСДЮСШОР, м. Рівне, тренер В. Жартун
2. Олена Таргонська, ОСДЮСШОР, м. Рівне, тренер В. Жартун
3. Ярослава Іванюк, ОСДЮСШОР, м. Рівне, тренер В. Жартун
4. Вікторія Ростоцька, КСЛІ, м. Київ, тренер. О. Федченко,
5. Олександра Процікевич, ОСДЮСШОР, м. Рівне, тренер В. Жартун
6. Вероніка Космач, ДЮСШ, Бердянськ, тренер К. Кливенок
7. Дар’я Дубнюк, ОСДЮСШОР, м. Рівне, тренер В. Жартун
8. Єлизавета Кушнір, ДЮСШ-Чемпіон, м. Київ, тренер І. Євтушенко
9. Мирослава Топчій, ДЮСШ, Бердянськ, тренер К. Кливенок
10. Олена Попова, ДЮСШ, Бердянськ, тренер К. Кливенок
11. Олена Корольова, СДЮСШОР ім. Литвака, тренер К. Глухова
12. Тамара Будьонна, СДЮСШОР-5, Дніпро, тренер І. Калюжна.

По матеріалах Федерації баскетболу України