Опубликовано: 19.08.2017 11:07:25

Кадетська дівоча збірна України віком до 16 років приймає участь у континентальній першості в Скоп'є (Македонія) — у другому за силою дивізіоні чемпіонату Європи, в якому виступають 24 команди і 3 кращих за підсумками турніру завоюють перепустку до Дивізіону А.

Наша збірна стартувала на чемпіонаті Європи у Македонії з перемоги. У першому турі групового турніру 17 серпня підопічні Валерія Жартуна здолали господарок 58:40.

Минулого року українки зустрічалися зі збірною Македонії на чемпіонаті Європи. Тоді вони більш ніж переконливо здолали балканок 65:37. Змінилися склади, а головне, змінилося місце проведення першості Старого Світу у дивізіоні В. Втім, у домашніх стінах Македонія виглядала не набагато сильнішою.

Македонки першими відкрили рахунок у матчі, але доволі швидко Топчій і Космач вивели «жовто-синіх» вперед. У першій чверті команди не давали шансів відірватися супернику. Але усе ж таки наприкінці десятихвилинки Ростоцька, Дубнюк і Космач не схибили, ривок 5:0 і Україна повела 12:9.

На початку другої десятихвилинки Космач збільшила відрив до +5, але Мітрєва у наступній атаці реалізувала триочковий. Усе треба було розпочинати спочатку. Тіольки но українки здійснили чергову спробу відірватися, як Мітрєва кидком з-за дуги нівелювала перевагу гостей. Подразником для українок став три очковий Ніколікі за чотири хвилини до завершення першої половини. До перерви македонки більше не закидали, а підопічні Валерія Жартуна навпаки, розігралися. Три двоочкових поспіль реалізувала Космач,  далі її підтримали у влучності Кіба і Ростоцька. Команди пішли відпочивати за рахунку 32:20 на користь збірної України.

Схоже, під час перерви у роздягальні македонок відбулася серйозна розмова, адже на початку третьої чверті вони рвонули вперед 6:0. Та розвинути успіх їм не дозволили. У прямому сенсі слова. Господарок знову спіткала гольова посуха, а українки збільшили перевагу до 19 пунктів.

У заключній чверті малюнок гри не змінився. Українки дещо розслабилися, але фактично зберегли очковий відрив. 58:40 у підсумку.

Чемпіонат Європи

U-16, жінки Дивізіон В м. Скоп’є, Македонія група В 17 серпня Македонія – Україна 40:58 (9:12, 11:20, 6:13, 14:13) статистика матчу Україна U-16: Космач 25+6пдб, Кіба 11+7пдб, Ростоцька 7+5пдб, Дубнюк 6, Попова 5, Топчій 4.

У наступній грі на чемпіонаті Європи Україна 18 серпня зустрілась із збірною Бельгії, яка у першому турі розтрощила Молдову 132:13.

ЄвроБаскет-2017 U-16. Дивізіон В. Жінки Груповий раунд. Другий тур Бельгія - Україна 94:72 (25:26, 24:19, 27:13, 18:14) Україна: Кіба 23 + 4 підбирання + 5 втрат, Космач 21 + 4 підбирання + 5 втрат, Топчій 10, Ростоцька 7 + 7 підбирань, Іванюк 6, Тархонська 3, Попова 2 + 7 передач + 6 підбирань, Зозуля 0, Черкаська 0, Статистика матчу Перша половина матчу пройшла за рівної боротьбі за виключенням міні-ривка бельгійської збірної на екваторі другої чверті. Якщо до цього команди йшли близько, то у кінці першої половини матчу наші суперниці отримали невелику перевагу. Варто сказати, що незважаючи на 4-очковий відрив бельгійок за підсумками 20 хвилин, ключові статистичні показники були приблизно ідентичними. Що стосується персоналій, то у збірної України в першу чергу треба виділити результативний дует Космач і Кіби, які набрали за половину по 14 очок. У бельгійок також були свої героїні і в першу чергу тут треба говорити про Ван Буггенхот, яка стала одним з ініціаторів міні-ривка в другій чверті і, зробивши за половину 14 кидків, набрала 18 очок. А важкий форвард збірної Бельгії Лісова Мбака ще на велику перерву пішла з дабл-даблом в активі, набравши 15 очок і зробивши 10 підбирань, причому 7 - на чужому щиті. На жаль, у другій половині бельгійки зуміли відірватися в рахунку. Нашим дівчатам вже не так вдавалася гра в атаці, при цьому у суперниць продовжував свою феєрію дует, який вів за собою команду в першій половині. У результаті Ван Буггенхот і Лісова Мбака завершили матч набравши на двох 60 очок - по 30 в активі у кожній. Бельгійки домінували на щитах, точніше атакували і краще рухали м'яча і навіть не зважаючи на 20 втрат зуміли створити солідний відрив, який досяг 20 очок вже в третій чверті. Повернутися в гру в заключній четвертій десятихвилинці збірній України не вдалося. Як підсумок, поразка з рахунком 72:94.

На фото: заключний трьохочковий кидок Олени Таргонської

Залишилося зіграти ще проти Словенії, Молдови та Ірландії. Дві кращі команди з групи виходять до чвертьфіналу турніру.