В Острозькій академії презентували книгу «Русь–Україна. Факти і сенсації»

23.02.2016 19:57:52

Походження князя Володимира — Хрестителя Русі, утворення Держави «Русь»,  таємниці загибелі князя Ігоря Рюриковича, відповідність сучасного українського прапора історичним традиціям українського народу….

Відповіді на ці та багато інших питань можна знайти у книзі Анатолія Герасимчука та Григорія Таргонського «Русь–Україна. Факти і сенсації», презентація якої пройшла 23 лютого 2016 року в Національному університеті «Острозька академія».

Перше видання книги здійснено російською мовою, оскільки націлене стати цікавим патріотичному, російськомовному населенню України. На сьогодні вже готується його переклад українською.

Не випадковим було обрання назви книги, адже автори на її сторінках історично обґрунтовано доводять, що Україна – це і є Русь.

«Вже у 1830 роках письменник українського походження (!) Микола Васильович Гоголь вживав термін «Русь» у значенні «Україна». Це наш етнонім. Більше того, російська мова базована на старослов’янській (руській) мові, тому ще виникає питання щодо її використання нами, українцями», – зазначив під час презентації письменник, публіцист, доктор філософських наук, професор, проректор з навчально-наукової роботи Національного університету «Острозька академія» Петро Кралюк.

У ході зустрічі запрошені студенти та викладачі навчального закладу мали можливість не лише послухати історію створення видання, короткий опис книги та джерел, які досліджувалися, а й поспілкуватися з авторами, поставивши їм питання щодо книги.

Зі слів авторів, книга варта уваги кожного, хто цікавиться історією рідного краю, хто відносить себе до українського народу, хто є патріотом України.

Довідка. Книга «Русь–Україна. Факти і сенсації» була видана влітку минулого року видавництвом ТОВ «Інтерконтиненталь-Україна». Повнокольорова на крейдованому папері. Формат А4, 224 сторінки, тверда обкладинка. Двомовна – російською і українською. Російською – тому що Україна сьогодні більш ніж на 50% російськомовна. Навіть в Києві (не кажучи вже про Одесу, Дніпропетровськ, Запоріжжя, Харків і т. д.), більше половини людей – російськомовні, і саме їм в першу чергу потрібна ця книга, щоб зрозуміти, де є справжня Русь і звідки вона починалася.

16 вересня 2015 року книга була презентована в Публічній бібліотеці імені Лесі Українки в Києві. 17 вересня один з авторів книги – Анатолій Герасимчук – дав інтерв’ю «Українському радіо»: