Сільській школі подарували автобус

27.05.2011 17:04:02

23 грудня у Біловізькій школі Рівненської області пройшла урочиста церемонія передачі шкільного автобуса для потреб закладу. Автобус надійшов для школи в рамках проекту «Рівний доступ до якісної освіти» та за сприяння голови Рівненської обласної державної адміністрації В.Берташа.

В урочистостях взяли участь голова Рокитнівської районної державної адміністрації А. Козаченко, перший заступник голови районної державної адміністрації М.Кравченя, начальник відділу освіти районної державної адміністрації Г.Таргонський.

Під час заходу було озвучено вітання від голови Рівненської обласної державної адміністрації В.Берташа та начальника управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації І.Вєтрова. В рамках заходу відбулося освячення автобуса священником місцевої церкви о.Валерієм. Після церемонії всі бажаючі разом з гостями з району проїхались по території школи.

Після проведення заходу на запитання кореспондента газети «UАргумент» відповів начальник відділу освіти районної державної адміністрації Г.Таргонський.

— Григорій Миколайович, за які кошти школа отримали автобус?

— Автобус в район прийшов в рамках проекту «Рівний доступ до якісної освіти». Це той проект, переможцями в якому ми стали ще у 2007 році, про що ми з вами говорили раніше (див. інтерв’ю про цей проект). В 2007 році Рокитнівський район став переможцем і включений в програму Світового банку по проекту «Рівний доступ до якісної освіти». Всього в Україні було включено 6 областей, серед яких і Рівненська. Наш Рокитнівський район включений в перелік районів, які стали переможцями в даному проекті. Школи району отримали інвестиції на покращення умов навчання. Була проведена заміна систем опалення, дахів, установка металопластикових вікон, заміна санвузлів тощо… Проте тоді ми отримали не всі кошти через не залежні від нас обставини — а цей автобус ми отримали, як певну компенсацію наших зусиль ( до речі, це вже другий по цій лінії, перший ми отримали у грудні 2009, і він був спрямований у селище Томашгород). В країні діє державна програма «Шкільний автобус», і в область за цією програмою найближчим часом має надійти ще 4 автобуси. Проте то майбутнє… А школа в селі Біловіж отримала автобус за кошти Світового банку «Реконструкції та розвитку».

— Скільки дітей буде перевозити автобус?

— З сусіднього села Мушні на сьогодні доїжджає 43 дитини з 5–11 класів, і також з села Купеля 5 учнів 10–11 класів.