Що чекати від нового «Закону про вищу освіту»

16.08.2014 10:12:22

У вівторок, 5 серпня у прямому ефірі програми «Громадська приймальня» телеканалу РТБ начальник управління освіти та науки Рівненської ОДА Григорій Таргонський відповів на запитання про те, що чекати від нового «Закону про вищу освіту».

На тему дня:

Цьогоріч до школи діти області підуть, як і зазвичай, – 1 вересня.

Усі чутки про перенесення дати навчального процесу безпідставні.

За словами начальника управління освіти і науки Рівненської ОДА Григорія Таргонського, статтею 16 Закону України “Про загальну середню освіту” визначено, що навчальний рік у загальноосвітніх навчальних закладах незалежно від підпорядкування, типів і форм власності розпочинається у День знань, 1 вересня, і закінчується не пізніше 1 липня наступного року.

Цього року, за попередніми підрахунками освітян, за парти сяде понад 143 тисяч школярів, серед них маже 16 тисяч першокласників. Нагадаємо, що перший урок у всіх школах країни буде присвячений єдності та цілісності держави і пройде під назвою «Україна – єдина країна».

Закон звільняє студентів і аспірантів денної форми навчання від мобілізації

Нагадаємо, що 22 липня Президент України Петро Порошенко підписав Закон про зміни до законодавства щодо гарантій студентам та аспірантам, які призиваються на військову службу. Документом визначено, що студенти та аспіранти денної форми навчання не підлягають призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період.

Згідно з Законом України № 1575-VII «Про внесення змін до законів України «Про освіту» та «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», за студентами, курсантами, слухачами, стажистами, клінічними ординаторами, аспірантами, докторантами та педагогічними, науково-педагогічними працівниками на період проходження ними військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період зберігаються місця навчання (у тому числі за рахунок коштів державного бюджету для осіб, які навчалися за рахунок цих коштів) у навчальних закладах.

Також за громадянами, які перервали навчання чи роботу у навчальних закладах у зв’язку із призовом, зберігатимуться додаткові види соціального і матеріального забезпечення, місце роботи, посада і попередній середній заробіток, зменшуватиметься розмір плати за навчання.

Крім того, вони отримають право на відстрочку для складання екзаменаційної сесії та державної атестації у навчальних закладах на вказаний період.

Кабінет Міністрів має привести свої нормативно-правові акти у відповідність із Законом у місячний строк з дня набрання ним чинності.