Розбрат у державі не несе добра українському народові

18.01.2013 19:49:14

22 січня в Україні відзначається свято, значуще для нашої держави.  Цього дня у 1919 році на Софійській площі Київа було проголошено універсал про об’єднання Української народної республіки (УНР) та Західної Української народної республіки (ЗУНР). Таким чином, «однині воєдино зливаються століттями одірвані одна від одної частини єдиної України — Західно–Українська Народна Республіка (Галичина, Буковина і Угорська Україна) і Наддніпрянська Велика Україна. Здійснились віковічні мрії, якими жили і за які умирали кращі сини України. Однині є єдина незалежна Українська Народна Республіка».

Нагадаємо, що УНР була створена у листопаді 1917 року як автономія у складі Росії, що у січні 1918 року проголосила про незалежність, а ЗУНР утворилась у листопаді 1918 року території Східної Галичини, що входила до складу польських провінцій Австро–Угорщини.

Згідно універсалу ЗУНР перейменувалася у «Західну область Української Народної республіки», проголошувалося об’єднання армій двох держав і гарантія демократичних прав і свобод. Об’єднаними зусиллями українці протистояли Польщі, більшовистській Росії та білогвардійцям…

…У січні 1990 року у річницю об’єднання УНР та ЗУНР між Києвом і Львовом майже мільйон українців вишикувалися у живу ланку на знак вшанування учасників тих подій та гордості за нескорений козацький дух.

Однак до цього часу не замовкають окремі українофоби, яким не до вподоби цілісна і недоторкана Україна, які бачать майбутнє нашої країни у складі суміжної держави. Навіть через дев’ять десятків років їм кортить переінакшити історію. Згадаємо 22 січня минулого року, коли учасники «Руського маршу» вигукували «Донецьк — серце Росії», а міцним хлопцям–десантникам муляли очі «просвітяни», що зібралися біля пам’ятника Т. Г. Шевченку, та червоно–чорні прапори.

Однак подібні заклики не повинні поширюватися, бо розбрат, подрібнення держави або навпаки входження до складу «Великої імперії» ніколи не несли добра українському народу. Так, кожна людина має право на своє особисте світосприйняття, але не слід виказувати свої погляди у спосіб, що принижує права інших громадян та заперечувати межі території нашої держави у порушення порядку, встановленого Конституцією України.

Тому, головним під час урочистостей з нагоди Дня Соборності є розуміння значущості цієї події. Наша сила у цілісності та недоторканості території країни, де ми живемо, де рівні усі нації і народності, права і свободи усіх громадян.

Сергій Божко, м. Донецьк