Навчальна практика майбутніх слідчих з розслідування ДТП

31.07.2012 20:56:30

Удосконалення підготовки фахівців для підрозділів слідства, зокрема за спеціалізацією «Слідчий з розслідування ДТП», оптимізація навчального процесу та забезпечення практичної спрямованості навчання неможлива без плідної співпраці кафедри кримінального процесу слідчо-криміналістичного факультету Донецького юридичного інституту МВС України зі слідчим відділом ДТП СУ ГУМВС України в Донецькій області.

—         Донецький юридичний інститут МВС України є одним з небагатьох відомчих навчальних закладів, які займаються підготовкою слідчих з розслідування ДТП. Ця спеціальність є престижною та потребує особливого підходу до поєднання теоретичних доробок та напрацювання практичних навичок, – зазначає ректор Донецького юридичного інституту МВС України полковник міліції Віктор Миколайович Бесчастний. – Ми не тільки активно працюємо з відповідним відділом СУ ГУМВС України в Донецькій області, минулого року на базі нашого навчального закладу була проведена Всеукраїнська семінар-нарада зі слідчими з розслідування ДТП, а отримані під час неї методичні рекомендації, доповіді та поради практиків кафедра кримінального процесу інституту сьогодні широко використовує під час проведення занять із групами за зазначеною спеціалізацією.

25 липня 2012 року курсанти 310 навчального взводу Донецького юридичного інституту, які навчаються за спеціалізацією «Слідчий з розслідування ДТП» розпочали стажування у слідчому відділі ДТП СУ ГУМВС України в Донецькій області. Начальник відділу підполковник міліції Фірс Валентин Володимирови, розуміючи важливість поступової адаптації майбутніх слідчих до умов роботи у спеціалізованому підрозділі, забезпечив кожному з курсантів наставника та затвердив план стажування, під час якого майбутні правоохоронці мають взяти участь у проведенні слідчих дій, складанні процесуальних документів, вивченні матеріалів справ з розслідування ДТП.

—        Ми розуміємо, що від злагодженої роботи з інститутом сьогодні залежить рівень підготовки, професіоналізм тих фахівців, які прийдуть працювати до нашого підрозділу завтра, – зауважує заступник начальника СВ ДТП СУ ГУМВС України в Донецькій області підполковник міліції Євген Ігорович Кабанов. – Як випускник Донецького юридичного інституту 1996 року, з урахуванням свого багаторічного практичного досвіду, можу із впевненістю сказати, що спеціальна підготовка слідчих з розслідування ДТП приносить свої плідні результати. Старший лейтенант міліції Микола Романько та лейтенант міліції Євген Шалімов – випускники слідчо-криміналістичного факультету 2010 та 2011 ріку відповідно, прекрасно зарекомендували себе за час роботи у нашому підрозділі. Вони уже сьогодні можуть виступати в якості наставників для курсантів, є прикладом чудової практичної та теоретичної підготовки.

Сьогодні на кафедрі кримінального процесу створені усі умови для підготовки слідчих з розслідування ДТП: викладачами розроблені навчально-методичні матеріали, наочні схеми, таблиці ДТП, навчальні відеофільми. На важливості поєднання теоретичної та практичної підготовки наголошує і начальник кафедри підполковник міліції Олена Олексіївна Волобуєва:

—         Сьогодні процес розслідування злочинів щільно пов’язаний із новітніми досягненнями, розробкою сучасних методик проведення окремих слідчих дій та провадження у справах в цілому. Без відповідних рекомендацій слідчих, практики, майже неможливо підготувати високоякісних фахівців. Стажування проходять у нас не тільки курсанти, а і викладачі. Доцент кафедри майор міліції Андрій Журба, який безпосередньо проводить заняття і курує групи майбутніх слідчих з розслідування ДТП, минулого року пройшов стажування у СВ ДТП СУ ГУМВС України в Донецькій області. На базі отриманої інформації він розробив методичні рекомендації для проведення занять, зібрав необхідну для наукових досліджень емпіричну базу, змонтував навчальні фільми. Я сподіваюсь, що і надалі наша співпраця з практиками продовжуватиметься, адже в наших інтересах – підготовка високоякісних, адаптованих до практичної діяльності слідчих.

Інформацію підготувала:
викладач кафедри кримінального процесу
капітан міліції
Ганна Тетерятник