Адмінреформа як інструмент знищення української нації

28.05.2015 10:19:11

Основа української нації – українське село. Село зберігає українські традиції, звичаї, обряди, народні пісні і перекази. І тому геноцид української нації в ХХ столітті – голодомор – він був направлений саме на село. Українське село.

В ХХI столітті село вирішили знищити більш гуманними методами – прихованими під благі наміри, які назвали адмінреформою. Українське суспільство ж потребує реформ? Потребує. От беріть і давіться. І все це подається як шлях до Європи.

Справді, українська адмінреформа начебто копіює польську адміністративну систему: район, гміна, село. Але як це виглядає на практиці? Розглянемо це на прикладі Рокитнівського району Рівненської області . Район  поділений на 16 сільських та селищних рад:

Рокитнівська селищна рада
смт Рокитне

Рокитнівська сільська рада
с Рокитне
с Лісове
с Осницьк
с Старики

Томашгородська селищна рада
смт Томашгород

Томашгородська сільська рада
с Томашгород
с Єльне

Березівська сільська рада
с Березове
с Грабунь
с Заболоття

Біловізька сільська рада
с Біловіж
с Купель
с Мушня

Блажівська сільська рада
с Блажове
с Більськ
с Залав’я

Борівська сільська рада
с Борове
с Нетреба

Вежицька сільська рада
с Вежиця
с Переходичі

Глиннівська сільська рада
с Глинне
с Дубно
с Познань
с Хміль

Кам’янська сільська рада
с Кам’яне
с Будки-Кам’янські
с Обсіч

Карпилівська сільська рада
с Карпилівка

Кисорицька сільська рада
с Кисоричі
с Дерть
с Олександрівка

Масевицька сільська рада
с Масевичі
с Буда

Сновидовицька сільська рада
с Сновидовичі
с Будки-Сновидовицькі
с Остки

Старосільська сільська рада
с Старе Село
с Дроздинь

Дивлячись на перелік рад, очевидно, що в одному населеному пункті дві ради – то зайва розкіш. А розглянувши карту поділу району на сільські та селищні ради (на карті розмежовані червоними лініями), та наявні транспортні розв’язки, дороги (синіми лініями) і знаючи автобусні маршрути, навскидку можна зробити висновок, що в Рокитнівському районі можна, наприклад, утворити замість замість 16-ти щонайменше 6 сільських рад:

1) об’єднати Вежицьку, Старосільську і Березівську сільські ради  в одну;

2) До Глиннівської приєднати Кам’янську сільську раду;

3) об’єднати дві Рокитнівські, дві Томашгородські, Масевицьку ради, і, можливо, Сновидовицьку;

4) село Єльне приєднати до Блажівської сільської ради;

5) Біловізьку сільську раду об’єднати з Блажівською – при умові будівництва нормальної дороги, яка з’єднає Біловіж і Блажове; або об’єднати зі Сновидовицькою сільською радою; або так і залишити – враховуючи географічне положення.

6) об’єднати Карпилівську, Кисорицьку, Боровську сільські ради.

Натомість творці адмінреформи пропонують Рокитнівський район тупо поділити на дві сільські ради: Рокитнівську і Березівську. А як будуть люди добиратися за всілякими довідками і за вирішенням інших багатьох нагальних питань з сел Біловіж, Купеля, Мушня, і навіть сіл Кам’яне, Будки-Кам’янські, Обсіч – якщо звідти нема і не буде прямих автобусних м аршрутів до Березового, – то це, схоже, нікого не хвилює. Головне, щоб реформа була за польським зразком по кількості населення. А то, що в Україні нема ні доріг, ні транспортних сполучень таких як в Польщі – то виходить, начхати?

Наявні дороги (більшість з них дорогами назвати складно взагалі)

І хай мешканці тих сел, яким буде незручно вирішувати свої питання, покидають свої неперспективні села та об’єднуються в селища міського типу? Так, як насильно звозили людей з хуторів зразу після війни, об’єднуючи їх в крупні села? То совок і насилля продовжується?

Звичайно, закон не передбачає зараз насильницьких методів, але попитайте сільских голів сьогодні, якими методами їх змушують приймати рішення про ліквідації їх сільських рад – ви багато цікавого взнаєте. І побачите, що нинішня адмінреформа в українському селі – це пряме продовження політики Сталіна і Хрущова по знищенню українського села. Вказані діячі займалися ліквідацією «куркулів», повальним укрупненням аграрних господарств та іншими «реформами», які мали на меті тільки одне – знищення села як духовного носія генокоду української нації.

А що має на меті сучасна українська адмінреформа? Те саме, що й комуністичний режим. Бо реформи повинні бути направлені на покращення умов для людей – а не для ускладнення їхнього життя.

Якщо ж ідеться про банальне скорочення штатів працівників в сільських радах в надії на те, що це принесе державному бюджету велику економію грошей – то, по-перше, хай би поскорочували посадовців в своїх міністерствах, обласних і районних центрах, кількість яких за роки незалежності виросла в десятки разів. При тому, що так само в рази відбулося падіння виробництва, в тому числі сільськогосподарського.

По-друге, штати в сільських радах можна скорочувати не обов’язково шляхом ліквідації самих сільських рад.  Тим більше, що вводиться нова виборна посада в кожному селі – старости. Але староста буде – а повноважень серйозних у нього фактично не буде, окрім прописаної в законі його функції допомагати людям складати заяви і звернення до вищестоящих органів влади. Тобто, створюється видимість реформування, головною метою якого є створити людям проблеми. Та зекономити на скороченні працівників, які працюють на селі.

В кожній сільській або селищній раді налічується приблизно від 7 до 12 людей в штаті. Що то за люди? Подивимось на Рокитнівську селищну раду. Як повідомляє сайт Рокитнівської районної ради, селищна рада має наступний склад виконавчого органу:

 

з / п

П.І.Б Посада Телефон робочий
Татусь Віктор Андрійович Селищний голова 2-24-66
2. Новак Сергій Васильович Заст. селищного голови з питань діяльності виконавчих органів ради 2-24-76
3. Грущак Валентина Миколаївна Секретар селищної ради 2-22-37
4. Хоменко Галина Панасівна Секретар виконавчого комітету 2-22-37
5. Абрамчук Анатолій Йосипович Начальник лісоскладу ДП «Рокитнівське лісове господарство» 2-21-50
6. Каменчук Іван Павлович Заступник директора ПП «Бовекс» ___
7. Кириловець Віктор Іванович Директор КП «Олімп» 2-24-52
8. Лящук Леонід Степанович Керівник РЕМ 2-15-65
9. Парчук Іван Іванович Тренер-викладач ДЮСШ 2-11-94
10. Богданець Кирило Іванович пенсіонер 2-16-58

А ось структура посадових осіб Біловізької сільської ради, за даними сайту Рокитнівської районної ради:

№ з/п Прізвище, ім’я по батькові Посада Службовий телефон
1. Козаченко Наталія Іванівна Сільський голова 39-2-46
2. Таргонський Іван Іванович Секретар сільської ради 39-2-32
3. Примак Леонід Миколайович Головний бухгалтер сільської ради 39-2-34
4. Никитюк Галина Василівна Спеціаліст -землевпорядник 39-2-32
5. Никитюк Наталія Миколаївна Спеціаліст сільської ради 39-2-34
6. Вінцковська Олена Валеріївна Спеціаліст сільської ради 39-2-32
7. Кирильчук Микола Каленикович Касир сільської ради 39-2-32
8. Кирильчук Микола Каленикович Прибиральник службових приміщень 39-2-32

Порівнявши штат навіть цих двох рад, стає, мабуть, очевидно, що скорочення штатів працівників сільсьских та селищних рад необхідне. Але хіба це означає, що треба зовсім знищувати місцеву сільську владу і тепер і старенька бабуся, і зайнятий роботою фермер, і вчитель чи вихователь повинні для отримання будь-якого папірця тратити цілий день і гроші на дорогу для того, щоби добиратися до сільради за десятки кілометрів від свого села?

Реформи в державі вкрай потрібні. Але якщо вони починаються зі знищення села – то ні до чого доброго такі реформи не приведуть.

Анатолій Герасимчук,
головний редактор газети «UАргумент»