Про моє відношення до 9 травня

14.05.2017 20:14:16

Питають про моє особисте відношення до вчорашнього відзначення Дня Перемоги. Відповідаю. При Сталіні День Перемоги не святкували. І зараз, через 72 роки після закінчення тієї війни, коли вже майже нема в живих ветеранів Другої світової, але кожний день гинуть на фронтах неоголошеної війни Росії проти України наші молоді захисники Батьківщини, залишаючи сиротами своїх дітей, приносячи горе своїм батькам та жінкам, і коли майже два мільйони українців були змушені покинути окуповану ворогом територію України, – в такій ситуації святкувати День Перемоги разом із агресорами вважаю аморальним.

Ніхто не повинен забороняти вшановувати пам’ять полеглих, жертв трьох воєн (Другої світової, війни в Афганістані і війни сьогодні на Сході України), але одна з них ще не закінчилася, і наш День Перемоги ще не настав.

Повторюю: святкувати перемоги минулих століть – в Другій світовій, Першій світовій, чи то перемогу Російської імперії над Наполеоном в 1812 році, в той час як зараз іде війна і не звільнені окуповані території – ганебно, цинічно, і це по факту – підігравання військовому агресору, злочин під час війни.

Анатолій Герасимчук