Назло ворогам корову продам? Про плюси і мінуси блокади

15.03.2017 21:28:26

З 13‒ї години 15 березня, після майже 50 днів з початку блокади добровольцями під керівництвом Семенченка і Парасюка неконтрольованих Україною територій Донецької і Луганської областей, будь‒які вантажні перевезення через лінію розмежування не здійснюються, — заявив речник Державної прикордонної служби України Олег Слободян. Це було зроблено на виконання рішення РНБО від 15 березня про тимчасове повне припинення вантажних перевезень з непідконтрольними територіями. Рішення не стосується гуманітарних вантажів і перетину лінії розмежування людьми.
Патріоти можуть радіти.
Але чому? Давайте розберемося.
Плюси блокади на думку патріотів України:
1. Торгівля на крові зупинена.
2. Багато шахт і заводів на території так званих ДНР і ЛНР зупиняють свою роботу.
3. Ахметов втратив свої підприємства на території так званих ДНР і ЛНР.
Все? Чи є інші плюси? Те, що десятки тисяч людей на неконтрольованих територіях втратили роботу і можливість годувати свої сім’ї — це плюс для України і українців? Те, що пенсіонери там втратили фактично можливість отримувати гуманітарну допомогу від Ахметова і багато з них приречені на напівголодне існування або навіть голодну смерть — це плюс для України і українців?
Мінуси блокади:
1. Підприємства Ахметова та інші на неконтрольованій Україною території податки платили в бюджет України. Втрати українського бюджету, за оцінками експертів, — 32 мільярди гривень.
2. Ті підприємства в Україні, які мали тісні економічні зв’язки з втраченими Україною підприємствами в т.зв. ДНР і ЛНР — збитки ще будемо підраховувати?
3. Ті заводи і шахти, які зупинилися, — багато з них уже ніколи не відновлять свою роботу. Ті, які можна буде відновити, — буде відновлювати Україна після того, як ті території повернуться Україні. Збитки хтось готовий зараз підрахувати?
4. Соціальна інфраструктура в містах, де зупиняться ключові там підприємства, ляже також. Хто її буде змушений відновлювати? Росія? Ні, Україна.
5. Ненависть тих людей, які втратили свою роботу і останній може шматок хліба для себе чи для своїх дітей — проти кого вона буде направлена?
6. Підприємства Ахметова в т. зв. ДНР і ЛНР «націоналізовані», і якщо продовжать роботу з допомогою РФ, — куди буде йти прибуток від них?
7. Для українського виробника втрачений ще один ринок, немаленький, на рівні двох‒трьох західноукраїнських областей, — хто від цього виграв?
Президент Порошенко сказав: «За півтора місяці блокадники не наблизили, а віддалили перспективу повернення цих районів. Не посилили, а послабили вплив України по той бік лінії зіткнення… Не повернули хоча б одного полоненого — а саме ж з цієї вимоги починали акцію, чи не так — тільки погіршили їхнє становище. Не сприяли відновленню територіальної цілісності України, а, навпаки, ще більше ускладнили це завдання. Воно стало ще дорожчим, ще важчим, ще небезпечнішим».
Я багато в чому не схвалюю дії нашого президента, але тут що він неправильного сказав?
Чи «назло ворогам свою корову продам» — то і є наш істинний менталітет?