Децентралізація чи знищення нації?

05.08.2015 14:56:11

Україну примушують до так званої децентралізації, де в одну діжу змішали процес самої децентралізації та примусове укрупнення сел, назване об’єднанням громад. І ніхто не в змозі розказати, навіщо потрібно ліквідовувати більшість сільських рад.

Пишуть: «Крихітне село не може собі дозволити утримувати сільраду з працівниками, яким ще треба платити заробітню платню!… Грошей згори ледве вистачає на зарплату працівникам»».

Звідки гроші?

Але, по-перше, в крихітних селах нема сільрад. Сільради вже, як правило, об’єднують два-три села. По-друге, що зміниться від того, що об’єднаються 5-6 сел? Менше стане працівників? Не схоже. Бо агітатори яскраво розписують про сучасні садки та школи, якісні дороги, транспорт, водопостачання, газ, освітлення тощо – але якщо сьогодні грошей нема на зарплати, то звідки вони завтра з’являться на все інше? Європа дасть? І нікому від цього не смішно? Коли і кому Європа давала щось просто так? За все треба платити. Відсотки за користування фінансами ще ніхто і ніде не відміняв.

А звідки ж  тоді гроші? Розмови про те, що «гуртом і батька легше бити», в даному сенсі не витримують ніякої критики. Бо якщо є, умовно кажучи, заплановані видатки по тисячі гривень на людину, то від того, що люди об’єднаються в одну громаду, на кожну людину не стане по дві тисячі гривень. І доріг менше не стане – щоби їх можна було зробити якісними. Доріг може стати менше тільки в тому випадку, якщо будуть ліквідовані села. І витрат газу, електрики, води на одну людину більше не стане. Економія витрат на комунальні послуги може бути тільки у випадку, коли люди переселяться у багатоповерхівки, або взагалі повмирають. Так може, саме цього і хочуть організатори так званої децентралізції?

Чого насправді хочуть організатори децентралізації?

Насправді, децентралізація шляхом ліквідації сільских рад, а відтак, в майбутньому – знищення безперспективних сел, — це схоже на звільнення територій від людей. Звільнення родючої української землі для купівлі її олігархами з усього світу. Закони про продаж землі і закони про децентралізацію готуються паралельно. Причому словом «децентралізація» маскується саме процес укрупнення населених пунктів. Бо ніщо не заважає і зараз передавати на місця фінансові повноваження – щоби люди самі вирішували, де і куди їм тратити свої зароблені кошти, який склад сільських рад при тому утримувати тощо.

Але організаторам «децентралізації» не децентралізація потрібна. Їм потрібна вільна від людей земля. А красиві слова розраховані на лохів. Лохів, якими в даному випаду роблять українців. Українців, що споконвічно звикли працювати на землі. Саме українці-землероби чомусь стоять кісткою в горлі для різного роду експериментаторів над людством. Голодомор був направлений на знищення українського села. Всілякі сталінські і хрущовські об’єднання – також. Війна під назвою «АТО» збирає свої жертви чомусь переважно в селах. Тепер українському народові випало пережити «децентралізацію». Яка направлена в першу чергу саме проти українського села. Села, яке є хранилищем українських звичаїв, традицій, обрядів, пісень, — фактично генокоду української нації. Кому ж вона заважає – українська нація?

Анатолій Герасимчук

P.S. Територія непідконтрольних Україні районів Донбасу в контексті «децентралізації» — тема окремої розмови.