Анатолій Герасимчук про дотримання закону при об’єднанні громад на Рокитнівщині

27.02.2017 22:02:27

На Рівненщині 24 лютого, під час засідання координаційно-консультативної ради в Рокитнівській районній раді, депутат райради від УКРОПу Анатолій Герасимчук порушив питання щодо об’єднання територіальних громад в Рокитнівському районі Рівненської області.

Перспективним планом, розробленим робочою групою при Рокитнівській районній державній адміністрації, Рівненською обласною адміністрацією, сесією облради та Кабміном, в Рокитнівському районі передбачено всього дві об’єднані територіальні громади. Анатолій Герасимчук зауважив, що районні чиновники не врахували положення Методики формування спроможних громад (затвердженої постановою Кабміну від 8 квітня 2015 року, № 214), в якому вказано, що відстань найвіддаленішого населеного пункту від центру громади має бути не більшою, ніж 20, в окремих випадках ‒ 25 км, а також те, що швидка та пожежна допомоги мають їхати від центру громади до населеного пункту не більше 30 хвилин.

За словами укропівця, в затвердженому плані по Рокитнівському району найбільш кричуща невідповідність методиці є щодо Біловізької сільради, яку закріпили за Березівською ОТГ. Так, до Березового три села Біловізької сільради не мають ні прямої дороги, ні транспортного сполучення, а відстань по твердій дорозі від села Біловіж до села Березове ‒ 100 км через смт Рокитне, яке має стати центром іншої громади.

«Є питання і щодо інших сіл запланованої Березівської громади, як от Познань, Дубно, Обсіч, Кам’яне, Кам’янські Будки, ‒ вони не мають прямого транспортного сполучення з Березовим і люди муситимуть їздити туди з пересадками в селі Глинне. Приватні перевізники курсують сполученням сіл з райцентром і обласним центром, і створювати інші маршрути їм буде однозначно економічно невигідно, тому їх і не буде. На моє запитання, чому і хто намалював такий «перспективний» план, не питаючи думки людей, заступник голови Рокитнівської РДА Олексій Берташ відповів, що план був узгоджений робочою групою, до складу якої входять всі сільські голови. Але сільські голови на координаційно-консультативній раді вперше почули про план поділу району на дві частини. Все було б нічого, якби не прогнози, що, можливо, восени буде ухвалений закон про примусове об’єднання і саме згідно з перспективним планом, затвердженим обласною адміністрацією, обласною радою та Кабміном», ‒ обурюється Анатолій Герасимчук.

Він повідомив, що в районі більшість голів взагалі, непоінформовані й чекають вказівки зверху.

«Наприклад, голова Старосільської сільради, укропівець Григорій Ковалець ініціював створення Старосільської об’єднаної громади разом із Вежицькою сільрадою. Бо в них є позитивний приклад Миляцької ОТГ Дубровицького району, яка межує з ними територіально і в якій уже створений Центр надання адміністративних послуг за сприяння європейських грантів», ‒ ділиться Анатолій Герасимчук.

Він наголошує на неприпустимості створення в Рокитнівському районі всього двох громад, оскільки цей район найбільший за територією на Рівненщині. Причину такої ситуації він вбачає у бажанні очільників району й надалі концентрувати владу в своїх руках.

Мешканці сіл Біловіж, Глинне та Кам’яне вкрай занепокоєні таким станом справ, адже це прямий шлях до занепаду сіл. Вони й звернулися до Рокитнівського районного осередку УКРОПу з проханням наполягти на адекватному перебігу об’єднання територіальних громад.

Укропівці запевняють: права громади мають бути враховані, а мешканці чітко поінформовані про можливості об’єднання ОТГ.

http://www.ukrop.com.ua