Терористи так званої «ДНР» готують техногенну катастрофу у Донецьку

09.10.2020 13:08:28

На окупованій частині Донеччини продовжується погіршуватися економічна ситуація, внаслідок чого колись потужні підприємства занепадають.

Так, станом на початок жовтня поточного року склалася катастрофічна ситуація із невиплатою зарплатні працівникам «Донецького металургійного заводу» – підприємства, яке у мирний час експортувало свою продукцію у більш ніж 50 країн світу та отримувало багатомільйонні прибутки.

Відомо, що наприкінці вересня голова профкому ДМЗ Микола Шпундра відправив листа так званому «главі Донецкої народної республіки» Пушиліну, в якому повідомив про жалюгідну ситуацію на підприємстві.

Так, працівники заводу вже понад 4-х місяців не отримують заробітної платні, а окупаційна адміністрація реальних заходів для погашення заборгованості не приймає. Звернення трудового колективу до самопроголошеної влади т.зв. «ДНР» залишаються без відповіді та реагування. Люди доведені до відчаю та вимушені звільнятися. Усе більше співробітників шукають іншу роботу, бо не мають коштів навіть на проїзд та утримання родини.

Як повідомляє М.Шпундра, якщо у першому півріччі звільнялося 34 людини на місяць, у червні – липні – по 120 робітників, то у вересні звільнилося 154.

Особливе занепокоєння викликає звільнення персоналу енергетичних цехів, які забезпечують безпечну життєдіяльність підприємства та подачу тепла у житлові будинки трьох найбільших районів міста Донецьк.

Персонал енергетичних цехів – це висококваліфіковані робітники, які мають значний професійний досвід з особливо небезпечними роботами і замінити їх практично ніким.

Якщо ситуація кардинально не зміниться, найближчим часом підприємство взагалі залишиться без спеціалістів, що створює загрозу зриву подачі тепла мешканцям Ленінського, Ворошилівського та Будьонівського районів міста та може призвести до виникнення техногенної катастрофи. Терористів т.зв. «ДНР» зовсім не хвилює, що буде далі з містом, людьми, які тут живуть. Орду, що прибула з Росії цікавлять тільки грабунки та власне збагачення. Але, як свідчать уроки історії, інтервенти ніколи довго не панували на українській землі і незабаром Донецький край знов буде вільний від рашистських окупантів.