Києво-Печерська лавра стала епіцентром коронавірусу в Києві

13.04.2020 19:04:17

Через свідоме ігнорування карантину братією контрольованої УПЦ МП Києво-Печерської лаври, головна православна святиня України перетворилася на справжній епіцентр епідемії коронавірусу в Києві. Станом на ранок 13 квітня небезпечну хворобу було виявлено у 63 священнослужителів лаври, один випадок став летальним. Про це, а також про те, що у лаврі ппопри заборону продовжують влаштовувати масові зібрання у храмах і збираються провести публічну Великодню літургію, OBOZREVATEL стало відомо із власних джерел.

Пізніше, за оновленою інформацією, кількість підтверджених випадків захворювання COVID-19 сягнула 90. Стало відомо також про другий летальний випадок у Києво-Печерській лаврі.

У Києво-Печерській лаврі попри епідемію коронавірусу проводять масові богослужіння

Наразі, за нашими даними, коронавірус виявлено у 63 священнослужителів Києво-Печерської лаври. Ще близько 100 осіб – у тому числі, священники, семінаристи та монахи – наразі перебувають на самоізоляції.

З підозрою на COVID-19 11 квітня терміново був госпіталізований до Олександрівської лікарні намісник Києво-Печерської лаври, одіозний митрополит Павло (Лебідь).

У цій же лікарні проходить лікування від коронавірусної інфекції намісник Іонинського монастиря УПЦ МП Владика Іона Черепанов – один з небагатьох служителів цієї конфесії, які відкрито підтвердили про факт своєї хвороби, бо в УПЦ МП існує негласне розпорядження приховувати факти захворювання задля недопущення дискредитації церкви.

13 квітня стало відомо про першу смерть від коронавірусу у стінах православної святині. На 74-році життя помер насельник Києво-Печерської лаври, архімандрит Нектарій (Коваленко).

Попри пандемію коронавірусу у світі і стрімке поширення захворювання в Україні, в УПЦ МП не дотримуються вимог щодо недопущення масових зібрань людей у храмах. Більше того, наразі в УПЦ МП планують масштабні Великодні богослужіння у церквах, зокрема – проведення публічної Великодньої літургії у Києво-Печерській лаврі. Це може спровокувати масовий сплеск захворюваності і сотні, а може – й тисячі нових заражень та смертей, відповідальність за які ляже на Московський патріархат.

При цьому на численні випадки порушень карантинних обмежень з боку представників УПЦ МП практично не реагують органи Національної поліції. Поліцейські, у компетенції яких – забезпечення дотримання норм карантину – жодним чином не перешкоджають масовим зібранням у храмах. До сьогодні кількість протоколів, складених співробітниками Нацполіції відносно священнослужителів УПЦ МП за порушення карантину, можна перерахувати на пальцях.

Разом з тим, священники УПЦ МП, які часто ігнорують карантин, щоденно контактують із сотнями вірян, значна частина яких входить до груп особливого ризику через поважний вік та слабке здоров’я – і не тільки наражають на небезпеку своїх парафіян, але й сприяють поширенню смертельного коронавірусу у той час, коли держава іде на величезні втрати, намагаючись його зупинити.

Джерело: Cайт “OBOZREVATEL”